TOP 5 złoczyńców z gier - przykładowa topka ze świata cyfrowej rozrywki

TOP 5 największych złoczyńców z gier

"Najlepsi z najgorszych - TOP 5 złoczyńców z gier"


Każda dobra gra musi mieć charyzmatycznego bohatera, ale jego losy nie będą nas obchodzić jeżeli nie stawi on czoła prawdziwemu niebezpieczeństwu. To złoczyńcy napędzają fabułę niemal każdej produkcji. Złowieszcze plany, szaleństwo i potęga antagonisty sprawiają, że z zapartym tchem śledzimy losy kierowanego przez nas protagonisty.

Oto nasze zestawienie pięciu najlepszych złoczyńców z gier wideo!

5. Sephiroth - Final Fantasy VII


Nadczłowiek z niejasną przeszłością i kompleksem boga. Z tego nie mogło wyjść nic dobrego. Jednak to nie rzezie na wioskach czy chęć niszczenia planet budziła u gracza żywą nienawiść do Sephiroth'a. Czarę goryczy przelało morderstwo Aeris. Złoczyńca uśmiercił kochaną przez wszystkich bohaterkę co stało się jedną z najbardziej pamiętnych scen w historii gier. Fani płakali, próbowali odwrócić bieg wydarzeń, ale wszystko na nic. Sephiroth stał się jednym z najbardziej znienawidzonych złoczyńców w grach.

Nienawiść graczy stała się tak silna, że zapewniła Sephiroth'owi rolę antagonisty w serii Kingdom Hearts. Chyba każdy fan Final Fantasy VII chciał całym swoim sercem zatłuc szarowłosego tyrana.

4. Handsome Jack - Borderlands 2


Prezes korporacji jako antagonista idealny. Pewnie wiele osób w ciemno weźmie taki scenariusz. Jednak Handsome Jack nie zaskarbił sobie popularności samym prowadzeniem organizacji Hyperion czy okrzyknięciem się władcą Pandory. Ten gość cechował się imponującym intelektem okraszonym całkowitą bezwzględnością. Największym zaskoczeniem był jednak fakt, że za potworem krył się prawdziwy człowiek odkrywający z czasem swoje uczucia. No i nie sposób wspomnieć o jego osobliwym poczuciu humoru.

Handsome Jack odgrywał głównego antagonistę w Borderlands 2, ale popularność postaci doprowadziła do kolejnych występów. W Borderlands: the Pre-Sequel zobaczyliśmy przeszłość Jacka i drogę do tyranii. Tales from the Borderlands pokazało nam ciekawe pośmiertne wydanie prezesa Hyperionu.

3. Vaas Montenegro - Far Cry 3


Far Cry 3 ugruntował określenie "sandbox Ubisoftu". Wielka mapa zasypana aktywnościami, wieże obserwacyjne oraz posterunki do czyszczenia. Tym czym się wyróżniał shooter był Vaas Montenegro. Wielu okrzyknęło Vaasa synonimem szaleństwa. Jego monolog będący definicją szaleństwa wypalił się w umysłach graczy. Ubisoft pokazał jak stworzyć antagonistę, który nie tylko będzie wywoływał dreszcze u graczy ale też sprzeda grę. Vaasa mogliśmy zobaczyć na okładce i w materiałach promocyjnych, a nawet nie był głównym złym Far Cry 3.

Vaas Montenegro zdawał się być lekkomyślnym, sadystycznym i bezlitosnym psychopatą. Mimo to posiadał charyzmę, która wyciągnęła go na pozycję przywódcy piratów. Pamiętajmy jednak, że jego ludzie również mieli poważne problemy natury psychologicznej.

2. Joker - seria Batman: Arkham


Batman bez Jokera byłby tylko gościem w kostiumie nietoperza. Mroczny Rycerz w dużej mierze zawdzięcza swoją popularność osobie psychopatycznego klauna. Nemezis Batmana w wersji Rocksteady Studios nie miał sobie równych. Joker ściągnął na bohatera największych złoczyńców uniwersum DC, doprowadził do buntu w Arkham Asylum i niemal zniszczył Gotham. A jakby tego było mało, doprowadził Mrocznego Rycerza do szaleństwa w "Arkhan Knight" zaliczając najlepszy występ pośmiertny w historii gier.

Joker jest kwintesencją szaleństwa. Ten złoczyńca ma tylko jeden cel. Sprawić aby chaos zapanował nad światem. No i jest jeszcze jeden aspekt tej postaci w wirtualnej wersji. W Jokera wcielił się fenomenalny Mark Hamill. Jego interpretacja szalonego klauna w grach oraz w animacjach uchodzi za jedną z najlepszych.

1. GLaDOS - Portal


Ludzkość od dawna obawia się sztucznej inteligencji, która mogłaby się obrócić przeciw swoim twórcom. Widzieliśmy wiele gier oraz filmów poruszających ten temat. Twórcy gry Portal idealnie oddali zagrożenie płynące z obcowania ze sztuczną inteligencją. GLaDOS od samego początku jest przewodnikiem Chell. Prowadzi bohaterkę przez kolejne próby obiecując pyszne ciasto na końcu drogi. Szkoda tylko, że ta droga ma się zakończyć masakryczną śmiercią.

GLaDOS jest uosobieniem jednego z największych koszmarów ludzkości. Pozorny przyjaciel, twór ludzki mający służyć człowiekowi okazuje się jego największym zagrożeniem. Wielu graczy uważa GLaDOS za antagonistę perfekcyjnego, a my zgadzamy się z tym osądem.

Tak wygląda nasza subiektywna piątka najlepszych złoczyńców z gier. Nie łatwo było wybrać antagonistów, którzy zaszli nam za skórę najbardziej. W świecie wirtualnej rozrywki pojawiało się wielu tak dobrych złych, że każdy ma swoich faworytów. A jak wygląda Wasza piątka najlepszych złoczyńców? Dajcie nam znać w komentarzach.