Scenariusze

 Jako copywriter współpracuję z Tomaszem Walczakiem nad tworzeniem scenariuszy i tekstów lektorskich do filmów. Bielski artysta, filmowiec zasłynął z nieszablonowego podejścia do filmowania z wykorzystaniem nowoczesnych technik. Moim zadaniem jest opracowanie szczegółów scenariuszy i w razie potrzeby treści dla lektora.

Jednym z projektów, nad jakimi razem współpracowaliśmy był film promocyjny"Bielsko-Biała - Miasto od zawsze dla ludzi". Klip przygotowany na zlecenie Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej spotkał się nie tylko z ciepłym przyjęciem widzów, ale także został nagrodzony na festiwalach filmów turystycznych. Produkcja zebrała 17 statuetek na całym globie i zwyciężyła w rankingu festiwalowym CIFFT zostając oficjalnie Najlepszym Filmem Turystycznym Świata 2023 w kategorii Miast. W rankingu film pokonał ponad 3000 produkcji z przeszło 90 krajów.

Poniżej możecie zobaczyć film "Bielsko-Biała - Miasto od zawsze dla ludzi" w polskiej wersji językowej oraz mini dokument przedstawiający kulisy jego powstania:


  
 
Wśród wspólnych projektów z Tomaszem Walczakiem znalazł się m.in. film promującego Festiwal BBdays4IT, czyli największe wydarzenie branży informatycznej na Podbeskidziu. Moim zadaniem było opracowanie scenariusza i ponownie napisanie tekstu lektora przedstawiającego słowami wizję Tomasza.