O mnie

Audi S1 Grupa B

 Witaj, mam na imię Jakub i od 2008 roku zajmuję się przygotowywaniem treści na potrzeby portali internetowych. Pisanie newsów oraz artykułów przerodziło się w prawdziwą pasję do tworzenia treści, którą pieczołowicie pielęgnuję. 

Obecnie realizuję się jako copywriter-freelancer, dzięki czemu mogę współpracować ze wspaniałymi ludźmi reprezentującymi różne branże. To właśnie nowe wyzwania i możliwość poznawania obcych mi tematów kusi najbardziej w tym zawodzie. Nie znaczy to, że nie mam swoich specjalności, które od samego początku kształtowały mnie w roli „pismaka”.

Początki pracy redaktorskiej


Moja przygoda z pisaniem rozpoczęła się od prowadzenia własnej strony internetowej poświęconej symulatorowi rajdowemu Richard Burns Rally. Dziś już witryna nie istnieje, ale to ona zwróciła na mnie uwagę właścicieli jednego z większych portalów motoryzacyjnych w 2008 roku. Tak rozpocząłem pracę w roli redaktora działu gier portalu V10.pl. Lata mijały, a moje obowiązki rozszerzały się o tworzenie treści na potrzeby innych działów. Szybko przestałem pisać tylko o grach, ale także poświęcałem swój czas newsom i artykułom na temat gadżetów, elektroniki, sportów motorowych i w końcu ukochanej motoryzacji.

Z czasem nawiązałem współpracę także z innymi portalami i serwisami, dla których prowadziłem różne działy obejmujące moje specjalności. Pisanie newsów przez długie lata pozwoliło mi do perfekcji opanować szukanie informacji w sieci. Ta umiejętność okazała się kluczowa dla rozwoju mojej późniejszej kariery.

Copywriting moim sposobem na życie


Dziś nadal czynnie opisuję świat czterech kółek i gier, ale także mam okazję tworzyć treści dla ciekawych branż, z którymi nigdy wcześniej nie byłem związany. Umiejętności poszukiwania informacji oraz przekuwania ich w swoje treści sprawiły, że świetnie odnajduję się w tematach, które dopiero poznaję.

Już jako copywriter miałem okazje pisać na poważne tematy, jak rynek pracy, systemy podatkowe różnych państw, czy outsourcing pracowników w branży IT. Zetknąłem się z rynkiem lotniczym, bankowością, a nawet projektowaniem, produkcją, oraz handlem odzieżą. Najbardziej jednak lubię wyzwania, w których mam okazję nauczyć się czegoś nowego. W swojej pracy dowiedziałem się m.in. jak produkuje się miód, jakie atrakcje przygotować dla dzieci na wesele, że światło UV-C zabija wirusy oraz czym jest branża DDD? W mojej pracy każdy dzień jest wyzwaniem i może Ty rzucisz mi kolejne! 

Jakub Kruczek prywatnie


Prywatnie zaś jestem geekiem i fanem gier planszowych. Prowadzę bloga i kanał YouTube – Amator Planszówek. Podjąłem się samozwańczej misji propagowania gier planszowych, ponieważ jest to hobby pozwalające nie tylko spędzić miło czas, ale przede wszystkim zbliżyć się do ludzi. 

W przeszłości ścigałem się w symulatorach rajdowych oraz próbowałem swoich sił w prawdziwych rajdach na szczeblu amatorskim. Miłość do sportów motorowych pozostała mi we krwi, dlatego ciągle bardzo chętnie podejmuję się tematów związanych z czterema kółkami. Po odwieszeniu kasku na przysłowiowy kołek zajmowałem się również fotografią uwieczniając popisy kierowców rajdowych. Powyżej mała pozostałość po moim bieganiu z aparatem fotograficznym na odcinkach specjalnych. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą ze mną to napisz, jest duża szansa, że poznamy się przy tym bliżej. Raczej zaliczam się do otwartych osób.