Portfolio

W czasie swojej pracy zawodowej mierzyłem się z wieloma ciekawymi wyzwaniami związanymi z tworzeniem treści. Od 2008 roku pracowałem głównie w roli redaktora dla serwisów internetowych. Początkowe lata upływały mi na pisaniu artykułów związanych z grami, a z czasem swoją działalność rozszerzałem o działy poświęcone motoryzacji, elektronice oraz rozrywce. Dzięki temu zdobywałem doświadczenie w pisaniu zarówno krótkich i chwytliwych newsów, jak i artykułów opisowych oraz recenzji. 

Od 2016 roku realizuję się także w roli copywitera, co pozwoliło mi na podjęcie się różnych interesujących wyzwań. W czasie pracy jako "copy" mogłem współpracować z różnymi firmami rozwijając swoje doświadczenie i umiejętności. Poniżej przedstawiam kilka z projektów, w jakich brałem lub nadal biorę udział. Wystarczy kliknąć w linki, aby zobaczyć cały tekst.


Aplikuj.pl - portal o rynku pracy 


Jednym z moich pierwszych klientów w karierze copywriterskiej był portal Aplikuj.pl zajmujący się rynkiem pracy w Polsce i na świecie. Nasza współpraca zaczęła się od kilku artykułów dotyczących lokalnych rynków pracy w niewielkich nadmorskich miejscowościach. Z czasem powierzono mi stworzenie merytorycznych tekstów o szerszych zagadnieniach. Zajmowałem się analizą i opisem warunków pracy oraz przepisów w różnych zakątkach globu. Opisywałem kondycję rynku pracy w Polsce oraz największych pracodawców na naszym rodzimym podwórku. Na moich barkach spoczywało także przygotowanie opisów dokumentów czy narzędzi dostępnych na portalu Aplikuj.pl. Nasza współpraca trwa do dziś i mogę być dumny z dokładania swojej cegiełki do rozwoju firmy mającej siedzibę w moim rodzinnym Bielsku-Białej.

Jak wygląda praca w PKN Orlen?

Opis kalkulatora wynagrodzeń na stronie Aplikuj.pl
Allegro.pl - największy w Polsce serwis aukcyjny


W ramach rozwijania swojego pisarskiego portfolio prowadzę bloga amatorplanszowek.pl. Właśnie dzięki niemu nawiązałem współpracę ze znanym serwisem aukcyjnym Allegro.pl. Współpraca obejmuje tworzenie artykułów dotyczących gier planszowych. Na potrzeby serwisu opracowuję materiały dotyczące różnych zestawień gier oraz recenzje konkretnych planszówek. Praca dla tak dużego portalu jest nie tylko okazją do zbierania nowych doświadczeń, ale przede wszystkim dowodem na to, że mogą mi zaufać klienci z czołówki polskich przedsiębiorstw.
 


Empik.com - topowa sieć sprzedaży  


Wieloletnie doświadczenie w branży gier komputerowych oraz sprzętu komputerowego i elektroniki pozwoliło mi nawiązać współpracę z siecią Empik. Początkowo współpraca obejmowała tworzenie opisów kategorii produktów w sklepie online sieci. Z czasem związek ewoluował do objęcia roli jednego z redaktorów działu Empik Pasje. Moje teksty można znaleźć wśród artykułów mających pomóc kupującym w zapoznaniu się z tematami związanymi ze sprzętem elektronicznym oraz szeroko rozumianym gamingiem.
 RTC Group - outsourcing w branży IT


Doświadczenia w tworzeniu treści z branży HR oraz całe życie spędzone w otoczeniu pozytywnych wariatów z IT pozwoliły mi nawiązać współpracę z RTC Group. Firma specjalizująca się w outsourcingu oraz rekrutacji ekspertów IT powierzyła mi na początek stworzenie treści dla jej przebudowanej strony internetowej. Pierwszy projekt zakończył się sukcesem, co otworzyło drzwi do dłuższej współpracy. Tworzenie treści dla RTC Group jest nie tylko okazją do rozszerzenia swojej wiedzy w zakresie IT, ale także daje mi możliwość szlifowania warsztatu z zakresu branży HR. Ta nie jest mi obca dzięki wcześniejszym projektom dla innych klientów.

Opis usługi wynajmu eksperta IT w RTC Group

Piwnica.wtf - portal o męskich tematach


Portal www.piwnica.wtf powstał początkowo, jako internetowy magazyn poświęcony głównie motoryzacji. Z czasem ewoluował w stronę dedykowaną różnym rozrywkom i tematom interesującym facetów. Na potrzeby tej strony tworzyłem artykuły o ciekawostkach ze świata motoryzacji oraz gadżetach i sprzętach elektronicznych. Piwnica.wtf pozwalała mi na pisanie o tym co uwielbiam i co jest od dawna częścią mojego życia. Tym bardziej cieszę się z tej współpracy, do której sporadycznie wracamy.

Czym jest drift? - szczegółowo o tym sporcie

Amator Planszówek - blog o grach planszowych


Oprócz działalności copywriterskiej prowadzę także własnego bloga poświęconego grom planszowym. Współczesne planszówki to niezwykle interesujące i wciągające hobby, które zaskakuje na każdym kroku swoim ogromem możliwości. Współczesne gry planszowe są czymś zupełnie innym niż znane wszystkim Monopoly, Chińczyk lub Grzybobranie. Właśnie o tym można przeczytać na www.amatorplanszowek.blogspot.com. Od strony biznesowej możecie za to zobaczyć w jaki sposób tworzę nieco luźniejsze teksty oraz recenzje produktów. Prowadzenie własnego bloga jest także swoistą platformą do testowania różnych rozwiązań z zakresu SEO, dzięki czemu ciągle się rozwijam i wdrażam w życie aktualne techniki pozycjonowania.
 Jeja.pl - gry, memy i humorGry komputerowe zapoczątkowały moją karierę redaktorską i nadal stanowią ważną część mojego życia. Właśnie dlatego bardzo sobie cenię możliwość pisania o nich i miło wspominam takie zlecenia, jak seria artykułów dla portalu jeja.pl. Miałem możliwość wypunktowania wielu ciekawostek na temat popularnych gier oraz opisania nieco mniej znanych, ale naprawdę zakręconych produkcji.
Forward DDD - dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacjaTo co lubię w swojej pracy to kontakt z tematami, które na co dzień są mi obce. Tak było w przypadku przygody z branżą pest control i przygotowaniem opisów na stronę firmy Forward DDD. Przedsiębiorstwo zajmujące się dezynfekcją, dezynsekcją oraz deratyzacją zwróciło się do mnie po opisy na swoją stronę internetową. Poznanie tej branży okazało się ciekawą przygodą. Niech witryna bielskiej firmy będzie dowodem na to, że potrafię poradzić sobie z każdym tematem, nawet tym najbardziej mi odległym.


Patrycja Wasylina - profesjonalna pomoc psychologiczna

W swojej pracy mierzę się z różnymi tematami, które stanowią wyzwanie, ale także pozwalają zdobywać wiedzę. Jeden z projektów, w jakim brałem udział polegał na przystosowaniu tekstów na stronę poradni psychologicznej pani doktor Patrycji Wasyliny. Miałem okazję między innymi poczytać o terapii poznawczo-behawioralnej CBT. Trudność zlecenia polegała na zmieszczeniu się z ilością tekstu w ramach narzuconych przez stronę. Oczywiście dla chcącego nie ma nic trudnego. W pracy copywritera trzeba wiedzieć, jak przekazać potrzebną wiedzę w skondensowanej formie.K-Sport Auto Serwis - serwis samochodowy i stajnia rajdowa z Opola

Serwis samochodowy z Opola i stajnia rajdowa w jednym. K-Sport Auto Serwis zajmuje się kompleksowo autami cywilnymi oraz wyczynowymi. Od pewnego czasu mam przyjemność współpracować z braćmi Krawczyk. Nasza współpraca objęła między innymi przeredagowanie treści na witrynę internetową serwisu. Konstrukcja strony ma już sporo lat i oczekuje ona na nową odsłonę, ale konieczne było tymczasowe zapełnienie działów treścią trafiającą do klientów. W ramach współpracy dokumentuję także prace serwisowe i tuningowe wykonane w K-Sport Auto Serwis. Dzięki temu pozostaję cały czas w temacie motoryzacji, która to towarzyszy mi od początku pracy redaktorskiej.
 

Beskidzkie Centrum Kredytowe - pośrednictwo kredytowe


W swoim portfolio posiadam nie tylko artykuły, ale także opisy na strony internetowe. Przykładem może być biuro pośrednictwa kredytowego z Bielska-Białej. Beskidzkie Centrum Kredytowe oferuje szeroki wachlarz kredytów oraz pożyczek z różnych banków i instytucji. Opisy na stronie wymagały zwięzłego ujęcia działalności oferty BCK. Beskidzkie Centrum Kredytowe jest także jedną z firm, dla których przygotowuję teksty reklamowe i wpisy na social media.
Teksty różnej maści spod mojej klawiatury


Poniżej prezentuję wybrane artykuły z różnych dziedzin, które przyszło mi pisać na blogi i witryny klientów. Dzięki temu możesz zobaczyć, jak sobie radzę z różnymi tematami. Dzięki doświadczeniu w pracy redaktorskiej nie ma tematu, który by mnie zaskoczył lub sprawił duże problemy w poszukiwaniu materiałów potrzebnych do opisania danej kwestii. Wystarczy kliknąć w link, aby przeczytać tekst.

Devian.Studio - tworzenie witryn WWW


Moja praca to nie tylko zlecenia bezpośrednio od klientów, ale także współpraca z firmami tworzącymi strony www i zajmującymi się marketingiem w sieci. Devian.Studio jest właśnie taką firmą, która zajmuje się projektowaniem oraz wykonywaniem witryn internetowych. Od dłuższego czasu współpracujemy i na moich barkach spoczywa przygotowanie treści na strony klientów Deviana. W efekcie mam okazję tworzyć materiały z różnych branż, co pozwala mi na wzbogacanie swojego doświadczenia. Między innymi tworzyłem teksty na strony oraz wpisy na social media dla firm z branży lotniczej, sprzątającej, księgowej czy modowej.